Piabet Giriş İçin DNS Ayarları Değiştirme

Türkiye’de piabet sitesi hakkında, ilgili yasal hükümler kapsamında bir engelleme kararı verildiğinde, bu kararın olumsuz etkilerini ortadan kaldırabileceğiniz seçeneklerden bir tanesi, piabet giriş için DNS ayarları değiştirme olacaktır. Aslında pratik bir yöntem olduğunu söylemek mümkün değildir. Mutlaka araştırma yapmanız, en azından konuyu biliyor olsanız bile, güncel DNS sunucu adresleri için internet üzerinden araştırma yapmanız gerekmektedir.

Piabet Giriş İçin DNS Değiştirme Çözümü

Karşılaşılan problemi ortadan kaldırabilmek için, piabet giriş için DNS değiştirme çözümü şeklinde bir uygulama bulunmaktadır. Ancak zorunlu değildir. Sadece tercih edebilirsiniz. Konu hakkında bir araştırma gerçekleştirdiğinizde, elde edeceğiniz sonuçlar Türkiye’de kapatılmış, yasaklanmış bir siteye giriş işleminde kullanılan teknik bir yöntem olduğu cevabını karşınıza çıkaracaktır. Elbette sizde piabet sitesi için, karşılaşılan giriş problemi için bu çözüm yöntemini tercih edebilirsiniz.

Piabet Giriş İçin DNS Ayarları Değiştirme Nasıl Yapılır?

Sistemin çalışmasında, internet kaynaklı araştırmalar ve bilgisayar üzerinden yapılacak işlemler şeklinde iki farklı uygulama, iki farklı aşama bulunmaktadır. Piabet giriş için DNS ayarları değiştirme nasıl yapılır? Sorusunun ilk cevabı önce internet sitelerinin arama motorlarını kullanacaksınız. 2019 DNS sunucu adreslerini kullanılıp, DNS sunucu adresleri ve benzeri kelimeleri kullanıp, adresleri elde edeceksiniz. Daha sonra kullandığınız bilgisayarların ya da diğer cihazların internet bağlantısına, bağlantı simgesi üzerine geleceksiniz. Sağ tıklama ile özellikler bölümüne gideceksiniz. İnternet protokolü sürüm 4 ya da internet kuralları şeklinde yazıyı bulup, üzerinden seçim işlemini yapıp, yeniden sağ tıklama işlemini yapacaksınız. En alt bölüme doğru baktığınızda, sistemde kullanılır halde olan ancak, piabet giriş problemi yaratan numaraları göreceksiniz. Az evvel internetten bulduğunuz numaraları buraya yazıp, bütün sayfaları onaylayıp, kapatacaksınız ve problemin çalışan DNS sunucu adresini bulmuş iseniz, ortadan kaldırıldığını göreceksiniz.

Piabet Giriş İçin DNS Ayarları Değiştirme Zorunlu mu?

Piabet giriş için DNS ayarları değiştirme tercih edilebilecek sistemlerden bir tanesidir. Yukarıda anlatıldığı gibi, araştırma kökenli işlemler arasında bulunmaktadır. Peki piabet giriş için DNS ayarları değiştirme zorunlu mu? Elbette bu yönde zorunlu bir uygulama bulunmamaktadır. Kullanıcıların tercih ettiği değerlendirilmektedir. Bu uygulama üzerinde araştırma yapmak yerine, doğrudan piabet yeni giriş adresi ile işlem yapmanız mümkündür. Herhangi bir sıkıntı yaşama ihtimalinin, yeni giriş adresi ile yapılacak işlemlerde herhangi bir sıkıntı yaşama ihtimalinin bulunmadığı görülecektir.

Yorum yapın